Smaller Default Larger

ABC logo

Obozy wspinaczkowo - przygodowe dla dzieci i młodzieży JURA LATO 2024

Chcesz by dzieci spędzały czas aktywnie ? By przebywały na świeżym powietrzu, a nie przed ekranem komputera ? By integrowały się z rówieśnikami? Nasze obozy wspinaczkowo-przygodowe na Jurze organizujemy już od 14 lat i co roku grupy dzieci mają okazję bezpiecznie spróbować wspinaczki i innych aktywności pod okiem naszej doświadczonej kadry. Wieku uczestników naszych obozów co roku spędza z nami część wakacji.  To nie ważne czy dzieci miały już jakiś kontakt ze wspinaniem czy nie, bo na każdym prawie turnusie są też takie dla których będzie to pierwszy raz.  Dla tych z Państwa którzy są zainteresowani naszą ofertą może ciekawe będzie zapoznanie się z opiniami innych rodziców i uczestników naszych obozów. Można to zrobić tu: http://www.abcwspinania.info/rekreacja/rekomendacje. Uczestników przygotowujemy jak na jakąś kolonię czy dłuższą wycieczkę, nie ma potrzeby specjalnych zakupów sprzętu itp. Całość potrzebnego atestowanego wyposażenie zapewniamy wraz z gwarancją niezapomnianych przygód. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych obozach dla dzieci i kursach wspinaczkowych dla dorosłych.

Uczestnicy zakwaterowani są w obiekcie który jest tylko do naszej dyspozycji wraz z przyległym terenem, pokoje są 2, 3, 4 osobowe wszystkie z łazienkami.  Pensjonat spełnia wszystkie wymogi SANEPID-u mamy tam na miejscu ściankę wspinaczkową pod dachem na dni niepogody, boisko z bramkami, boisko do siatkówki i badmingtona, slackline i tyrolkę. 

Na sezon letni 2024 przygotowaliśmy dwa rodzaje obozów letnich:

- obozy rekreacyjno - wspinaczkowe "R" generalnie dla dzieci młodszych 7-15 lat, bez lub z niewielkim doświadczeniem wspinaczkowym
- obozy wspinaczkowe "W" dla uczestników zaawansowanych, tych którzy robią w tym roku lub ukończyli już kursy wspinaczkowe.

Obóz wspinaczkowy (dla zaawansowanych) to obóz dla dzieci starszych generalnie 15-18 lat,  po drugie takich które zrobią przed wakacjami lub już zrobiły normalny kurs wspinaczkowy.  Czyli zakres wiedzy, samodzielności i umiejętności tych osób jest zdecydowanie wyższy. 

Dziecko nie może samodzielnie uczestniczyć w kursie, bo regulamin kursów limituje wiek uczestników na minimum 16 lat (dopuszczając 14-15 pod warunkiem udziału rodzica w szkoleniu).  Kurs wspinaczkowy to poważne szkolenie, które uczy samodzielności wspinaczkowej i obejmuje też umiejętność ratownictwa i autoratownictwa.  To nie jest moja zła wola tylko dbałość o bezpieczeństwo uczestników !

Na obozach "R" -  wyżywienie będzie jak zwykle w standardzie : śniadanie, obiad , kolacja i podwieczorek na ogół owocowy.
Na obozach "W" - wyżywienie to śniadanie, obiadokolacja i podwieczorek na ogół owocowy ( dłużej przebywamy w skałach)

Woda mineralna też będzie dostępna dla uczestników w trakcie obozów.

Obóz Jura Turnus 1 "R"

::   rekreacyjno-wspinaczkowy - 8 dni,   22 - 29 czerwca 2024       - cena  2350 zł,    ( zaliczka 350 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst".

Obóz Jura Turnus 2 "W"

::   wspinaczkowy (dla zaawansowanych) - 8 dni,    23 - 30 czerwca 2024       - cena  2350 zł,    ( zaliczka 350 zł)
Ilość 8 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice .

Obóz Jura Turnus 3 "R"

::   rekreacyjno-wspinaczkowy - 8 dni,   30 czerwca - 7 lipca  2024      - cena  2350 zł,    ( zaliczka 350 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst".

Obóz Jura Turnus 4 "W"

::   wspinaczkowy (dla zaawansowanych) - 8 dni,  7 - 14 lipca  2024       - cena  2350 zł,    ( zaliczka 350 zł)
Ilość 12 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice.

Obóz Jura Turnus 5 "R"

::   rekreacyjno-wspinaczkowy - 8 dni,   28 lipca - 4 sierpnia 2024       - cena  2350 zł,    ( zaliczka 350 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst".

Obóz Jura Turnus 6 "W"

::   wspinaczkowy (dla zaawansowanych) - 8 dni,  18 - 25 sierpnia 2024       - cena  2350 zł,    ( zaliczka 350 zł)
Ilość 12 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice .

Obóz Jura Turnus 7 "R"

::   rekreacyjno-wspinaczkowy - 8 dni,    24 - 31 sierpnia 2024        - cena  2350 zł,    ( zaliczka 350 zł)
Ilość 20 miejsc, zakwaterowanie Rzędkowice Jurajska 119 "Ametyst".

 


Informacji udzialamy mailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie "Jura Lato 2024" lub telefonicznie pod numerem 609 465 237

Od wielu lat w naszej ofercie jest też organizacja/obsługa wycieczek szkolnych.  Może to Wycieczka do jaskinibyć zarówno kompleksowa usługa z transportem, zakwaterowaniem, wyżywieniem i wszystkim atrakcjami w ramach uzgodnionego programu. Jak i tylko przeprowadzenie kilkugodzinnych zajęć w plenerze. 

W ramach zajęć proponujemy:

 • wspinaczkę skałkową
 • mosty linowe
 • wejścia do jaskiń (bezpiecznych !)
 • wahadła linowe (tzw. skok odwagi)
 • marsze na orientację z mapą
 • zjazdy na linach
 • strzelanie z łuków do tarcz
 • slackline - chodzenie po napiętej taśmie (linie)
 • gry terenoweWspinaczka na skałki
 • wycieczkę po amonity do kamieniołomu
 • inne gry i zabawy sportowe

Dzieci są zakwaterowane wg oczekiwanego standardu, sprzęt używany na zajęciach posiada stosowne atesty a kadra wymagane uprawnienia i doświadczenie w pracy z dziećmi.

Kontakt, uzgadnianie terminów itp. tel. 609 465 237 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Most linowy w Sadku

 

Parę słów wprowadzenia do treści poniżej.

Pod tym linkiem https://photos.google.com  jest komplet zdjęć z jednego z naszych obozów.  Gdzie mogą Państwo zobaczyć jak się zajmujemy dzieciakami, co w trakcie obozów robimy, jak mieszkamy i czy się dzieciakom podoba. Galerie zdjęć są w trakcie obozów na bieżąco uzupełniane, a rodzice mogą on-line śledzić co się dzieje na obozie. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe a zarazem daje rodzicom jakąś namiastkę kontaktu z dziećmi.  Link do katalogu można udostępnić innym osobom bez problemu.  A co o naszych obozach sądzą rodzice ... i dzieci.

 
Oficjalne zakończenie turnusu

 

Kilka słów o wspinaniu i dzieciach

To nie linia zwana metą namalowana na sztucznej nawierzchni jest wspinaczkowym celem, wspinanie to częstokroć obcowanie z naturą jej zmiennością, Dzieci kibicują na zawodachniepowtarzalnym pięknem, ulotnością chwili. Właśnie dzięki temu wspinanie niesie w sobie również pierwiastek odkrywczy, edukacyjny, gdyż nie ma na świecie dwóch identycznych kawałków skały, każda z nich, skała czy góra jest unikalna, jedyna w swoim rodzaju. Również każdy z nas jest inny. Ta kombinacja dwóch niepowtarzalnych elementów powoduje, że nie ma jednej, jedynej słusznej metody (techniki) zdobycia góry czy pokonania ściany, każdy musi sobie sam tę metodę odnaleźć, wypracować i zastosować w tym kryje się właśnie piękno wspinaczki - każdy ma swój własny cel - swój mały Everest.

Wspinanie uczy dwóch bardzo ważnych w życiu zasad: partnerstwa i odpowiedzialności. Bez tych dwóch rzeczy nie ma mowy o zaufaniu którym musimy obdarzyć naszego partnera odrywając się od ziemi, przy starcie w skalną ścianę, bo to w jego rękach jest lina która daje nam bezpieczeństwo.Lina więc nie jest tylko fizycznym połączeniem dwojga wspinających się osób ale to zarazem symbol zaufania i odpowiedzialności jeden za drugiego. Od pierwszych chwil wspinaczkowej edukacji wpajane są te zasady i bardzo szybko staja się one częścią każdego z nas , członka wielkiej wspinaczkowej rodziny.